СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 051 ЕКОНОМІКА
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ»

Останнім часом Україна все впевненіше тримає курс та крокує до вступу в Європейський Союз. В цих умовах виникає нагальна потреба вітчизняного ринку праці у фахівцях з міжнародних економічних відносин, про що свідчать численні програми стратегічного розвитку держави та її регіонів.
В сучасних реаліях існує об’єктивна необхідність підготовки елітних кадрів для сфери міжнародних економічних відносин, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми професійної діяльності у політичному, безпековому, фінансово-економічному, правовому, суспільному, культурному та інформаційному контекстах, генерувати та реалізовувати інноваційні ідеї, проводити прикладні фінансово-інвестиційні аналітичні дослідження, моделювати і прогнозувати глобальні процеси та приймати обґрунтовані рішення за умов невизначеності, геополітичних трансформацій, глобальної нестабільності та високого рівня конкуренції.
Мета освітньої програми – підготовка прогресивних фахівців, здатних:
- сучасно економічно та системно мислити;
- ü проводити системний аналіз міжнародних ринків;
- організовувати міжнародні торговельні операції та оцінювати їх ефективність;
- розробляти стратегії геопросторової диверсифікації міжнародних торговельних потоків;
- забезпечувати управління підприємством, що залучене у міжнародну економічну діяльність;
- аналізувати процеси, що впливають на економічний розвиток держав;
- здійснювати оцінки ефективності економічного співробітництва держав у глобалізованому світі;
- прогнозувати подальше економічного зростання як окремих держав, так і регіонів.
Особливостями даної освітньої програми є її інтегрований характер, що проявляється в органічному поєднанні загально-теоретичної та фахової економічної підготовки із практичною спрямованістю навчання у сфері міжнародних економічних відносин та фінансових відносин як інституційних секторів економіки, так і бізнес-структур різних форм власності та організаційно-правових форм.
ОСНОВНІ НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ:
Просторова економіка. Міжнародні економічні відносини. Міжнародне торгово-економічне право. Міжнародне публічне і приватне право. Міжнародний бізнес. Міжнародна економічна діяльність України. Міжнародні валютно-фінансові та кредитні відносини. Міжнародний менеджмент. Міжнародний маркетинг. Міжнародна економічна безпека. Друга іноземна мова. | Теорія і практика перекладу. Предметно-орієнтований практикум іноземною мовою. Міжнародна інформація та комунікації. Світова політика та Європейська інтеграція. Моделювання фінансово-господарської діяльності підприємства. Міжнародна логістика. Міжнародний торгівля. Фінансова біржова діяльність. Дипломатичний протокол та діловий етикет та інші. |
КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ:
- Потужний міжнародний фокус та формування навичок спілкування в кроскультурному середовищі (навчання в групах разом з іноземними студентами, English Speaking Club; міжнародна студентська мобільність за програмами Erasmus+; численні лекції представників зарубіжних університетів-партнерів).
- Підготовка сучасних фахівців з гнучким мисленням, здатних оцінювати та вчасно реагувати на потреби клієнтів та виклики бізнесу.
- Інтернаціональний фокус: можливість вивчення двох іноземних мов, теорії та практики перекладу.
- Можливість вивчати окремі дисципліни/теми дисципліни освітньої програми англійською мовою викладання.
- Академічна свобода здобувачів.
- Надання випускникам широкого кола сфер працевлаштування, на основі постійного аналізу ринку праці та формування відповідних економічних знань і навичок, які високо цінуються майбутніми роботодавцями.
- Навчально-матеріальна база європейського рівня (спеціалізовані лабораторії, комп’ютерні класи, бібліотека, інноваційний освітній хаб).
- Можливість спілкуватись з фахівцями-практиками, обмінюватись досвідом, бути в курсі сучасних запитів ринку праці та відповідати їм.
- Оволодіння двома іноземними мовами вже зі студентської лави.
- Опанувати технологію заснування та принципи ведення бізнесу на національному та міжнародному рівнях.
- Можливість відкрити власний бізнес та не працювати за наймом ще навчаючись в ЗВО.
МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ (ПОСАДИ)
Гарант освітньої програми: кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри економіки та менеджменту Дяченко Катерина Сергіївна.
Запитання щодо вступу можна надіслати на електронну пошту кафедри: ekon@uipa.edu.ua